
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Output Voltage | 1.225 V |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
| Shunt Current | 12 mA |
| Cathode Current | 65 µA |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 15 V |
| Min Input Voltage | 1 V |
Stock: 535
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48218
Ext.Price$0.48218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48218 | $0.48218 |
| 10 | $0.34197 | $3.41970 |
| 25 | $0.30692 | $7.67300 |
| 50 | $0.28749 | $14.37450 |
| 100 | $0.26930 | $26.93000 |
| 300 | $0.25706 | $77.11800 |
| 500 | $0.24537 | $122.68500 |
| 1000 | $0.23681 | $236.81000 |
| 3000 | $0.21459 | $643.77000 |
| 5000 | $0.20860 | $1043.00000 |
